Dizdariye Mah. İbrahim Ağa Sok. 18 Büyükçekmece
trende

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Mimaroba led bar tamir ve değişimi Led tv’ lerde en sık karşılaşılan arızalardan olan led bar tamir ve değişimi ile bozulan televizyonunuzu kullanılabilir hale getiriyoruz.

Led Tv arızalarının birtaneside Led barların bozulmasıdır. Led barların değişimi Mimaroba led bar tamir ve değişimi atolyemizde yapılmaktadır. Led barların takım halinde yenisi ile değişimi yapılmaktadır. Yapılan Led bar değişimlerine garanti verilmektedir. Led bar değişim fiyatları marka model ve ebata göre değişmektedir.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Led bar arızalarından bazıları şöyledir

Led Tv görüntü yok,Led Tv ekran kararması,Led Tv ses var görüntü yok,Led Tv ekranda parlak ışık süzmesi

Not: Led Televizyonlarda Led barların arızalı olduğunu anlamak için ekrana fener yada ışık tutarak bakabilirsiniz. Fener yada ışık tutarak ekranda hafif görüntü gördüyseniz Led barlarınız arızalı demektir ve tamamının yani takım olarak değişmesi gerekmektedir.

Not: Lcd televizyonlarda Led bar yoktur. Aydınlatma için florasan kullanılmıştır ve günümüzde artık temini yoktur

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Led Tv ekran kararması

Tüm televizyon markalarında görülebilen tv ekran kararması sorunu müşteri şikayetlerin de çoğunlukla karşımıza çıkmaktadır.

Bu arıza çeşidi gelişen teknolojiyle yeni piyasaya sürülen cihazlarda rastlanmaktadır. Bu tür arızalarda kesinlikle sektöründe uzman Mimaroba led bar tamir ve değişimi teknisyenleri ile müdahale edilmelidir.

Çağrı merkezimizi arayarak 7/24 teknik destek ve bilgi alabilirsiniz. Led tv ekran kararması ve lcd tv ekran kararması sıklıkla karşımıza çıkan tv model çeşitleri diyebiliriz.

Televizyonlarınızın neden ekran kararma arızası verdiğini ve arıza durumlarında neler yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz. Tv ekranında kararma gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda yapacağınız birkaç yöntemle sorunun asıl kaynağını öğrenmiş olacağız.Öncelikle müşterilerimizden isteğimiz daha sağlıklı yorum yapabilmek adına şu soruların en az birine cevap vermeleri gerekmektedir.Televizyonda ses var ama görüntü yok ,Tv ekranında kararma var ama görüntü çok az Eğer bu iki sorun nedeniyle televizyonlarınızın ekran kararması olduğundan eminseniz. Birkaç adımda neden kaynaklandığını ve tamir sürecinden bahsedelim.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Led Tv ses var görüntü yok Televizyond

Televizyon ses var ama görüntü yok arızasıyla tv ekranında kararma var ama görüntü çok az nedeni aynı olmakla beraber zaman zaman farklılaşabilmektedir.İlk önce cihazınızın kumandasının ve uydu alıcısının kablolarını çalışıp çalışmadığını tespit ediniz. Cihazınızda power yeşil ışığı yanıyorsa ve tv ekranında kararma varsa , televizyonunuzun arızası doğru tespit edilmiştir. Arızanın nedeni televizyonlarınızın içerisinde bulunan led bar ünitesinin yanmasıyla oluşmaktadır. İstisnai durumlarda arızanın zarar boyutu büyükse ana kart ve işlemci sorunu ortaya çıkabilmektedir.Bunun nedeni aniden yükselen voltaj akımı veya yedek parçanın ömrünün tamamlamasından kaynaklanmaktadır. Doğru arıza tespiti için cihazınız atölyemizde Mimaroba led bar tamir ve değişimi uzman teknisyenlerimizce sökülmesi gerekmektedir.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Led Tv ses var görüntü yok

Teknolojinin Ilerlemesi Ile Hayatımıza Giren LCD Televizyonlar, Fonksiyonel Özelliklere Sahiptir. Kullanım Olarak Farklı Deneyimler Sunan Bu Ürünler, Yanlış Yapılan Işlemler Veya Teknik Hatalar Nedeni Ile Arıza Verebilir. Bu Gibi Durumlarda Yapılması Gereken Konu Ise, Alanında Uzman Mimaroba led bar tamir ve değişimi  servisi ile iletişime Geçmek Ve Ürününüzün Arızasını Çözebilecek Profesyonel Yardım Almaktadır.

Birçok Marka LCD VE LED Ekranlı Televizyonlar Da Yaşanan Ses Var Görüntü Yok Arızası, Rutin Olarak Meydana Gelmektedir. Yani Televizyon Dünyasında En Yaygın Yaşanan Arızalardan Biridir.  Televizyondan Ses Gelmesine Rağmen Görüntünün Olmaması, Ekranın Kapkaranlık Bir Şekilde Durması Sorununa Neden Olan Durumlardır. Genel Olarak Bazı Markalarda Sıklıkla Karşılaşılan Ses Var Görüntü Yok Arızası, Birçok Nedenden Veya Hatadan Ötürü Kaynaklanabilmektedir.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Ancak Bu Hatalar, Tüm LCD Televizyonlarında Yaşanabilmektedir. Ses Var Görüntü Yok Arızasının Nedenleri Ise, Üründen Ürüne Farklılık Gösterebilmektedir.Arıza Nedenleri Board Arızası: Farklı Marka Ve Model De Olan LCD Televizyonlarda Sıklıkla Karşılaşılabilen Bir Durumdur. Board Arıza, Ürünün Görüntü Kalitesini Düşürdüğü Gibi, Görüntüyü Komple Ortadan Kaldırmaktadır. Ayrıca Bu Gibi Durumlarda Cihazdan Ses Geldiği Halde Görüntü Alınmayabilir.

Ses Var Görüntü Yok Arızasının Diğer Bir Nedeni Ise, LCD Televizyonlarının Arkasında Bulunan Aydınlatmaların Bozulmasıdır. Arka Aydınlatmaların Bozulması, Cihazın Görüntü Vermesine Engel Olabilir. Ayrıca Aydınlatmaların Bozulması Söz Konusu Arızanın Yaşanma Sebeplerinin Başında Gelmektedir.İnverter Kartlarının Yanması: Ses Var Görüntü Yok Arızasının Nedenlerinden Biridir. Ancak Bu Durum Çok Nadir Olarak Yaşanmaktadır.

Fakat Görüntünün Ortadan Kalmasına Ve Televizyon Ekranın Hiçbir Şekilde Tepki Vermemesine Nedenle Olabilir. İnverter Kartların Yanması, Ürüne Giden Sinyal Sistemine De Zarar Verebilir. Bu Nedenle Görüntü Almanız Imkânsız Bir Hale Gelebilir.İnverter Devresinin Yanması: Ürüne Gelen Elektriğin Düzensiz Olmasından Kaynaklanan Bir Arızadır.

Yanma Olayının Gerçekleşmesi, Ses Var Görüntü Yok Sorununu Da Beraberinde Getirmektedir.Garantisi Bitmiş Olan Ürünlerinizi Servisimize Getirebilir Ve Kısa Bir Sür Içerisinde Arızanın Çözülmesini Sağlayabilirsiniz. Ayrıca Servisimizde Yapılan Tüm Işlemler, Güvenlik Kontrolleri Dâhilinde Gerçekleştirilmekte Ve Ürününüze Herhangi Bir Zarar Gelmesi Engellenmektedir.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Son yıllarda yeni nesil televizyon modellerinin artması ile birlikte eski tip ekran panellerine nazaran daha yeni teknolojilere sahip panelli tv modelleri üretildi. Özellikle Son 6-7 yıl içerisinde üretilen Led, Lcd ekranlı tv modelleri garanti süresi dolmaya yakın veya dolduktan sonra ekran panelinde nokta nokta halinde sönmeler ve kararmalar başlar. Bu durum tv panelinde bulunan led barların yani led tv arka aydınlatmaların bozulduğunun habercisidir. Bu durumda tv led bar değişimi yapılmadığı takdirde panel arızalanmalarına ve yüksek maliyetlere yol açıyor.
Bu noktada çözüm olarak tv led bar tamiri veya değişimi yapılması gerekmektedir. Tamir Mimaroba led bar tamir ve değişimi uzman bir teknik personel tarafından edilmelidir. Diğer bir kesin çözüm ise led tv led bar değişimidir. Bunun için tv paneli sökülerek panel üzerinde bulunan led kodlarına göre uygun yeni sıfır tv led alınarak değiştirilmelidir. Değişim konusunu biraz daha teknik detay ile açıklayalım…

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Televizyon da neden siyah görüntü var

Televizyon da siyah görüntünün olması veya tv de ses var ama görüntü simsiyah olması birkaç sebepten kaynaklanır. Bu sorun her ne kadar tv led arızası gibi görünse de eğer şansınız varsa aşağıda yer alan arıza türlerinden birinin oluşmasıdır. Çünkü tv led tamiri pahalı olan bir işlemdir. Televizyonunuz pahalı değilse hiç yaptırmaya bile değmeyen arızalardandır.

Televizyonda siyah görüntü varsa aşağıda yazdığımız seçenekleri incelemenizi tavsiye ediyorum. Televizyon da siyah görüntü olmasının nedenleri;

Televizyon ledleri bozulmuş olabilir.Televizyon ana kartı arızalanmış olabilir.Televizyon ekranı kırılmış olabilir.Televizyon panel arızası oluşmuş olabilir.Kumandanız da ışık açma kapatma düğmesi varsa bu düğmeye basmış olabilirsiniz.Uydu alıcısı bozulmuş olabilir.Skart veya hdmi kablosu bozulmuş olabilir. Gözlü uydu alıcısı tv arkasından çıkmış ve gevşemiş olabilir.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Bir TV’deki Led arızası, Led barlara güç sağlayan güç kartlarının arızasından da kaynaklanıyor olabilir. Nadir durumlarda, hem power board ( besleme kartı ) hem de aydınlatma bileşenleri arızalanır. LCD TV inveter onarımı veya LED TV Led değişimi hizmetlerimiz veya sunduğumuz diğer onarımlar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, lütfen Mimaroba led bar tamir ve değişimi uzman ekibimizin bir üyesiyle bize ileterek iletişime geçmekten çekinmeyin.0 543 205 93 77  numaralı telefondan bir çağrı yapmanız yeterli olacaktır.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Ledi arızalanan yada patlayan diyelim,bir televizyon ekran panelinde kararma meydana gelir ve televizyonumuzun sesi var görüntüsü yok diyebiliriz.Ses devam eder çünkü televizyonun ana kartı ve besleme kartı hala çalışmaktadır.Ama ledler arıza yaptığından ekran da yani panelde oluşan pixeller kararır ve görüntü kaybolur.Bu durum oldukça sinir bozucudur fakat her ürünün bir ömrü olduğunu unutmamak gerekir.Canımız sağolsun deyip Mimaroba led bar tamir ve değişimi tamircisine götürmemiz gerekiyor.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Mimaroba Televizyon Anakart Tamiri

Televizyon Anakart, güç kartı, elektronik kart arıza larında 20 yılı aşan tecrübemizle en uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. Kart arızalarında gerekli parça değişimleri, veya gerekirse anakart değiştirme işlemleri yapılır. Güç yada power kart arızaları tamir edilirLed değişimi, led tamiri yapılır. Sıvı, su temasları, su dökülmesi, sıvı dökülmesi durumlarında etkili servis hizmeti verilir.

Anakart Tamiri Lcd ve led tv ön planda olmak üzere elektronik cihazlarınızın Anakart onarımı yapılmaktadır. Anakart ve diğer bileşen kartlarınızın tamir süresi Arızanın durumuna göre ortalama 1 – 7 gün arasında değişiklik göstermektedir.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Televizyon Anakart Tamiri

Televizyon arızaları donanımsal, yazılımsal ve anakart arızaları olarak gruplandırılır. Donanımsal ve yazılımsal arızalar Mimaroba led bar tamir ve değişimi bünyesinde alanında uzman teknisyenler tarafından gerekli parçaların değişimi ve yazılımın yüklenmesi ile çözüme ulaştırılmaktadır.Anakart tüm bu yazılım ve donanım sistemlerinin çalışmasını sağlayan televizyon parçasıdır.

Anakart katmanlı yapıdan oluşmaktadır ve bu katmanlar içerisinde yollar bulunmaktadır. Bu yollar donanımsal parçaların çalışmasını sağlayan çipler ve farklı bileşenlerin aktif hale gelmesini sağlamaktadır. Anakartın katmanları arasındaki yollarda kırılma veya kopma gibi durumlar yaşandığı takdirde tamiri mümkün değildir, bu durumda değişim yapılmak zorundadır.

Bu yollar üzerinde bileşen ve çiplerde oluşan problemlerde onarım ve değişim mümkündür. Anakart arızalandığı takdirde televizyonunuz tamamen kullanılamaz hale gelebileceği gibi görüntü problemleri, ses problemleri, kontrol problemleri de yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda Mimaroba led bar tamir ve değişimi nin alanında uzman teknisyenleri her marka televizyonun onarımını gerçekleştirmektedir.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Mimaroba tv led bar tamir ve değişimi

Öncelikle doğru panel kodu bulunarak doğru tv led bar alınmalıdır. Led tv panel ledleri yada tv arka aydınlatmaları; markalara, televizyonların ekran genişliğine yani inç bazında boyutuna, panel numarasına göre değişkenlik göstermektedir. Panel içerisinde şerit halinde konumlandırılmaktadır. Tekli ve çoklu takım adetleri ile geniş bir çeşit ve ürün yelpazesine ulaşan tv led bar değişimi, bazı modeller için çift taraflı bant yardımı ile panel’e bazı modellerde ise panel üzerine geçme veya vidalama yöntemi ile monte edilmektedir.
Bazı televizyon modellerinde değişim kullanıcının teknik becerisi ile gerekli tv led bar tamir seti kullanılarak ve internet üzerinden yardım alınarak değişim yapabilir. Fakat bazı modeller ise mutlaka Mimaroba led bar tamir ve değişimi  uzman teknik personeli tarafından değiştirilmelidir.

Mimaroba LCD LED Plazma Televizyon Paneli Arızası Ve Tamiri Olarak Mimaroba Tüm Mahallelerinde Televizyon Tamir Servisi Olarak Hizmet Vermekteyiz.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Led Tv’nizde ses var görüntü yok ise arıza sebebi %98 ihtimalle Ekran panelinin içerisindeki Led  lerde sıkıntı vardır . biri yada birkaçının  arızalanmş demektir

  Led Tv lerin en çok arızalanan parçası Led Bar takımlarıdır.Ama düşük ihtimalde olsa  panel arızası .t-conboard  besleme arızasından dolayıda görüntü vermiyor  olablir.

Tv Panel  camı içerisindeki led adınlatmanın bağlantısına göre  eğer tüm ledler seri bağlı ise 1 adet led lamba bile patlasa, panel içerisindeki bağlantı seri olduğu için devre tamamlanmayacak dolayısıyla panel LED ışıkları yanmayacaktır.

Bazı  Slim tip panellerdeki kullanılan led bar ise tek veya iki parça halinde olup paralel olarak bağlı olduğundan tüm led’ler sönmez yalnızca patlak olan led lambalar söner bu da ekran panelinin görüntüsünde tamamen kayıp değil de kısmi kayıp, karanlık bölümler oluşmasına neden olur TV de yanmayan kısım karanlık olabilr.

Led Tv lerdeki Led arızasının tespiti için .Tv  içindeki led barlar .test ölçüm cihazı ile kontrol sonrası arıza tesbiti yapılır. yayın var ve ses geldiğinden eminseniz panele dışardan bir ışık tutarak panel içerisinde hafif bir görüntü görebiliyorsanız arıza %98 ihtimalle led arızasıdır. Besleme kartı veya led drever kartından dolayı veya eş zamanlı led bar ile aynı anda arıza oluşmuş olabilir.Mimaroba led bar tamir ve değişimi olarak arızanın tesbiti yapılmakta ve bunun bilgisi müşteriye iletilmekte.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Mimaroba led bar tamir ve değişimi servisimize Led Bar arızasıyla gelen Tv lerin Led Bar takımlarını tamiri mümkün fakat sağlıklı olamadığı için   panel iç led bar takımların tamamını değiştiriyoruz. Çünkü led lambaların 3-4 yıl ömürleri olduğu için  ve ısınmadan dolayı içerindeki diğer parçalara zararı olacagından  dolayı bugün masraftan kaçınıp sağlam olduğu görülen ve değiştirilmeyen led lambalar kısa süre sonunda  daha fazla masraf çıkartabilceiğinden ücreti ilk başta yapıldığından daha pahalıya mal olacak hem de yapılan işin panele zarar verebilme ihtimali de  olduğundan.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Mimaroba led bar tamir ve değişimi fiyatı

Led tv ledleri değişim maliyetlerine gelince tv fiyatlarında olduğu gibi bu sorunların da tamir bedelleri aynı değildir. Yine de fikir olması açısından örneğin servisler 4–8 led değişimi için malzeme+işçilik 300–400 Tl talep ediyorlar. Tabi tv nizin ledleri zor bulunan ledler ise maliyet daha da artacaktır.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Tv tamiri aynı gün yapılır.%20 Uygun fiyat sunarız. Değişimi yaptığımız parçalar %100 orijinal ürünlerdir. Elektronik kart tamir ünitesi ile düşük maliyete tv onarımı,Alanında uzman 20 personel ,Yerinde onarım imkanı,Tv kurulumunda tamirine yanınızdayız.,Teknolojik ekipmanlarımız ile Tv panel tamiri imkanı,Bizi aramanız halinde en geç 3 saat içinde yanınızdayız. Burada 1 saatte diyebilirdik fakat iş durumu trafik gibi konular bu zamanı değiştirebilir. Bizi arayarak ne kadar zamanda adresinizde olacağımızı öğrenebilirsiniz.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

Tv Ekran Tamiri ve Tv Ekran Değişimi

Televizyonun en önemli parçası olan tv ekranı değişiminden önce sorunun tam olarak tesbiti önemlidir.Bazı durumlarda backligt arızası dediğimiz ses var görüntü yok şikayeti yada sadece dikine çizgiler oluşan tv’ler backlight değişimi yada ekran panelleri tamiri ile düzelmektedir. Tv ekranları ince cam yapıdan oluşmak dadır çoğu zaman kırılan televizyonlar tv kapalıyken kırıldığı hiç belli olmaz.Dışındaki şeffaf korumasından dolayı içerdeki cam kırıldığında dışarıya dağılmayacaktır.Eğer televizyon ekranınız kırıldıysa anlamın en kolay yolu televizyon açıkken ekrana dokunup çatlakların büyüyüp büyümediğine bakmaktır.

Tv ses var görüntü yok arızası

Tv ses var görüntü yok arızası, tv ekranın ( Panel ) ve yansıtıcı katmanların altında yer alan ledlerin ömrünü doldurup kısa devre yapması sonucu parlaklığını yitirmesidir. Parlaklığını yitiren led cipleri, yeterli akımı çekemez ve kısa devre yapar. Bu durum gerçekleştiğinde Ledlerdeki çipler çalışmaz ve ekrana ışık sağlayamaz. Kullanıcı televizyonda ses duyar fakat görüntüyü alamaz. Çözüm olarak, komple led takımı değilmesi gerekmektedir. Bazı işgüzar teknik servisler lokal onarım yaparak arızayı gidermeden ertelerler. Ancak Kullanıcıdan sanki Ledleri değiştirmiş ücret isterler.

Mimaroba led bar tamir ve değişimi  dikkat etmesi gereken hususlar,

Garanti süresi ne kadar veriliyor? Gözünüzün önünde led değişimini kabul ediyorlar mı? Çıkan parçaları size teslim ediyorlar mı? Size bir sözleşme ya da garanti belgesi veriyorlar mı? bu konulara dikkat edilmesi gerekir. Komple led takımı değişen bir cihaz en az 3 yıl aynı arızayı yapmaz. Eğer 6 ay içerisinde aynı arıza tekrar eder ise ya lokal onarım yapılmıştır, ya da yapılan işlem doğru değildir. Led değişiminden önce besleme kartı ve diğer devreler kontrol edilmelidir. Müşteriye kartların fotografı çekilip bilgi verilmelidir. Sadece led değişimi kimi ses var görüntü yok arızalarında yeterli olmayabilir. Mimaroba led bar tamir ve değişimi için bize ulaşın.

Televizyon da ses var görüntü olmaması garanti kapsamında mı

Evet. Televizyonun garantisi devam ediyorsa ve televizyon da ses var görüntü yok sorunu ile karşılaşırsanız, bu sorun garanti kapsamında yapılmaktadır. Bu oldukça pahalı olan arıza ile karşı karşıya kaldığınız da, hiç vakit kaybetmeden aynı günde garanti belgesi kontrolünü yapınız. Tv led arızası televizyonu aldıktan yaklaşık 20 ay yani genel de bir buçuk yıl sonra yaşanabilir. Çoğunlukla da garanti süresi bitimine yakın olur. Televizyon da ses var görüntü yok sorunu ile karşılaşmanız halinde hiç vakit kaybetmeden hemen garanti belgesini elinize alıp kontrol ediniz. Eğer garantisi devam ediyorsa şanlısınız demektir.

Yalnız atladığımız çok önemli bir konu var. Televizyonda ses var görüntü hiç yok sorunu her zaman tv led arızası değildir. Televizyon da ses var görüntü yoksa öncelikle arıza tespiti yapılması gerekir. Bazen sorun televizyon led arızasından değil, tv ekran kırılmasından kaynaklanır. Televizyon ekranı kırıldı ne yapabilirim konusunu inceleyebilirsiniz.

Televizyon da görüntü yok tamir ücretleri

Televizyon da meydana gelen arızalardan biri de televizyon da ses var görüntü yok problemidir. Bu sorun aslında televizyon da oluşabilecek en pahalı ikinci arızalardan biridir. Televizyon led ekran değişiminden sonra tv led tamiri de aynı şekilde pahalı bir işlemdir. Her ne kadar televizyon kırık ekran tamiri kadar olmasa da televizyon markasına göre ücret alındığını görmekteyiz

Mimaroba led bar tamir ve değişimi

TV anakartı neden yanar?

Televizyon, hemen hemen her evin vazgeçilmezidir. LCD gibi yüksek çözünürlük oranına ve görüntü kalitesine sahip modeller son yıllarda oldukça uygun fiyatlarla bulunabiliyor. Evlerden kafeteryalara kadar her yerde kullanılan bu modellerin aynı zamanda yüksek voltaja karşı hassas olduğunu da belirtmek gerekiyor. Gerekli önlemler alınmazsa, basit bir yüksek  voltaj  televizyonun bozulmasına, hatta yangın ve patlama kaynağı olmasına sebep olabilir. Bu yüzden TV anakart yanması durumuna karşı önlem almak gerekir.

Televizyon Anakartı Nedir?

Televizyon da dâhil olmak üzere birçok elektronik cihaz, komplike sistemlerin birbirleriyle bağlantı kurmasıyla çalışır. Bu donanımların senkronize olarak çalışabilmeleri için ise bir iskelet yapısı gerekir. Anakart tam olarak budur. Cihazın elektronik devrelerini birbirlerine bağlayarak bir iskelet yapısı teşkil eder ve sistemin çalışmasını sağlar. Televizyonların çalışması da bu anakart sistemine bağlıdır ve anakart zarar gördüğü takdirde cihazın iyi bir biçimde çalışması mümkün olmayacaktır?

Anakart Bozulursa Ne Olur?

Anakart, televizyonun beyni olarak kabul edilebilir. Cihaza gelen komutlar bu sistem vasıtasıyla gerekli donanımlara iletilir ve sistemlerin çalışması sağlanır. Anakart arızalandığında ise, bu komut ve işlev durumu bozulacak, kumandadan ve düğmelerden alınan komutlar iç donanımlara iletilemeyecek ya da televizyonun bazı özellikleri kendiliğinden çalışmaz hâle gelecektir. Ayrıca anakart bozulduğunda sistemdeki voltaj dengesi de bozulacaktır. Bu durum da led ampul gibi iç sistem parçalarının aşırı voltaj alıp patlamasına ve televizyonun bir yangın kaynağı hâline gelmesine sebep olabilir.

Anakart Bozulmalarına Karşı Ne Yapılmalıdır?

Anakart değişimi oldukça masraflı bir işlemdir. Ayrıca bozulduktan sonra değiştirildiğinde, kaydedilmiş olan bilgilerin yok olma ihtimali vardır. Bu yüzden değişime ihtiyaç duymadan, anakart bozulmalarına karşı önlem almak gerekir.

Öncelikle televizyonun nemli ve tozlu ortamlarda bulunmamasına dikkat edilmelidir. Cihazın içinde biriken toz, anakartın bozulmasına sebep olur. Televizyon zaman zaman küçük bir el süpürgesiyle temizlenerek bozulmalara karşı önlem alınabilir.

Ancak anakart yanmasının en büyük sebebi voltaj dengesizliğidir. Anakart, cihaza yönelen yüksek voltajı regüle etme gücüne sahip değildir ve bu durum bozulmasına sebep olur.

 

Etiketler : Mimaroba led bar tamir ve değişimi,Led Tv ekran kararması,Led Tv ses var görüntü yok,Led Tv ekranda parlak ışık süzmesi,İnverter Kartlarının Yanması,tv led arızası, tv led tamiri ,power board ( besleme kartı ) tamiri,led tv Anakart Tamiri ,Televizyon ekranı kırıldı  

Mimaroba led bar tamir ve değişimi Hızlı TV Teknik Servis İmkanı İle Evden Alıp LCD TV LED TV, Plazma TV Gibi Televizyonlarınızı Tekrar Eve Teslim Ediyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: